BoTick - Budowa testu i zasada działania
Wewnątrz plastikowej obudowy znajduje się pasek testowy. Na ilustracji poniżej, po prawej stronie kasetki znajduje się oczko absorpcyjne, a po środku okienko reakcyjne. W okienku reakcyjnym paska testowego występują dwa obszary – kontrolny (C) oraz testowy (T).
Test BoTick jest oparty na reakcji immunologicznej, mającej na celu bezpośrednie wykrycie antygenów boreliozy u kleszcza. Poliklonalne przeciwciała zostały użyte jako chwytacze w połączeniu ze skoniugowanymi przeciwciałami boreliozy na obszarze linii testowej (T).
Przygotowaną próbkę kleszcza umieszcza się w oczku absorpcyjnym. Następnie, materiał próbki, za pomocą sił kapilarnych przemieszcza się wzdłuż testu. Jeżeli bakterie boreliozy są obecne w próbce, wówczas w obszarze testowym (T) tworzy się kompleks antygen-przeciwciało boreliozy - pojawi się czerwona linia. Pojawienie się linii testowej (T) oznacza wynik pozytywny.
Jeżeli bakterie Boreliozy nie są obecne w próbce, nie tworzy się kompleks antygen-przeciwciało boreliozy – nie pojawia się czerwona linia w obszarze testowym (T) – oznacza to wynik negatywny.
Natomiast zawsze powinna pojawić się kolorowa linia w obszarze kontrolnym (C). Obszar kontrolny (C) służy do określania, czy test został prawidłowo przeprowadzony - wskazuje, czy roztwór migrował właściwie i penetrował całą membranę.
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
· kasetki testowe z pipetami i osuszaczem (w zależności od zestawu 2 lub 5)
· probówki testowe (w zależności od zestawu 2 lub 5)
· 1 buteleczka z buforem
· drewniane szpatułki (w zależności od zestawu 2 lub 5)
· 1 instrukcja obsługi
Przejdź do strony głównej